fbpx

KAS SUKELIA ODOS SAUSĖJIMĄ IR KAIP TO IŠVENGTI?

Labas, mieloji,

Ar ir Tu nuolat girdi, kad vienas efektyviausių burtažodžių padedančių palaikyti tobulą odos būklę – intensyvus jos drėkinimas? Vis ieškai stipriausiai drėkinančių veido kremų, serumų, kaukių, bet burtai taip ir nesuveikia? LAIKAS stiprinti pajėgas.

Nors mes ir tikime, jog mūsų kuriamos drėkinančios priemonės puikiai padeda pasiekti norimų rezultatų, tačiau FAKTAS, jog kartais vien kosmetikos gali nepakakti. Šiandien kalbėsime ne tik apie kosmetiką, bet ir apie kitus faktorius, kurie gali lemti nuolatinę išsausėjusios odos būklę.

Metas įsipilti stiklinę vandens ir išgirsti, ką Tau sako COSMOWAY chemijos mokslų specialistė Augustė. Pasidalinsime 4 priežastimis, kurios gali lemti odos išsausėjimą ir pateiksime patarimus, kaip viso to išvengti.

PROBLEMOS „KABO“ ORE

Žemas aplinkoje esantis oro drėgnumas ir šaltas oras lemia greitesnį aplinkoje esančios drėgmės garavimą tiek iš aplinkos, tiek iš mūsų kūno ir odos. Dėl šios priežasties, žiemos metu nuo vandens išgaravimo pirmiausia nukenčia mūsų kvėpavimo takai, išsausėja lūpos, veido ir rankų oda.

Kaip išvengti?

Paprašyk Kalėdų senelio kambario drėkintuvo. Jeigu Kalėdų senelis neišgirs – pasistenk kaip įmanoma dažniau vėdinti patalpas, įsileisti gryno oro. Stipriai jas išvėdink prieš grožio miegą.

Nepaversk savo automobilio pirtimi. Šildyk jo vidų TAUPIAI. Tikslas – kuo mažesnis temperatūrų kontrastas tarp lauko ir vidaus. Nešalk ir jauskis komfortabiliai, tačiau, pasikartosime, nesukurk pirties efekto.

KOSMETIKA. Na, jos vis tiek neišvengsi, todėl labai svarbu, kad teisingai ją pasirinktum. Gali skambėti sudėtingai, BET JUK TU TIKRAI GALI VISA TAI IŠMOKTI – naudoti drėkinamuosius kremus, kuriuose sinergiškai veikia:
– Drėkikliai (humektantai) – medžiagos pritraukiančios vandenį ant odos;
– Okliuzyvai – medžiagos formuojančios apsauginę plėvelę ant odos paviršiaus ir neleidžiančios vandeniui išgaruoti per fizinį barjerą;
– Emolientai – medžiagos, minkštinančios odą, užpildančios tarpus tarp ląstelių ir išlyginančios pleiskanojančias odos daleles, padedančios atstatyti viršutinį odos sluoksnį.

Taigi, esant sausame ore, reikėtų naudoti kremus, kurie odą veikia ne tik drėkinančiai, tačiau ir suteikia apsauginę plėvelę, kuri neleidžia drėgmei toliau garuoti iš odos ir sukurti terpę odos sausėjimo ciklui atsirasti.

Ko ieškoti sudėtingai skambančiose kremų sudėtyse?

Drėkikliai: glicerinas (Glycerine), hialurono rūgštis (Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid), propileno glikolis (Propylene Glycol), šlapalas (urea), pantenolis (Panthenol), AHA rūgštys (Lactic Acid, Glycolic Acid), PCA (Sodium PCA).

Okliuzyvai: natūralūs aliejai, tokie kaip jojobos (Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil), argano (Argania Spinosa (Argan) Kernel Oi)l, dygminų (Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil), alyvuogių (Olea Europaea (Olive) Oil).Taip pat silikonai (Dimethicone, Cyclomethicone), vaškas (Beeswax, Copernicia Prunifera (Carnauba) Wax, Candelilla Cera Wax,), lecitinas (Lecithin), vazelinas (Petrolatum), mineralinis aliejus (Paraffinum Liquidum), lanolinas (Lanolin, Lanolin Acid).

Emolientai: trigliceridai (Caprylic-Capric Triglyceride), ingredientai, kurių pavadinime yra žodis myristate, palmitate, stearate, oleate, caprylate. Dažniausiai emolientai ingredientų sąraše yra gan aukštai, jų koncentracijos kosmetikos produktuose yra gana didelės, tad visada ingredientą gali susirasti internete. Profesionalus patarimas – suvesk ingrediento INCI pavadinimą Google svetainėje ir gale parašyk Specialchem – visą reikiamą profesionalią informaciją gausi ir nesiregistravusi šioje svetainėje bei sužinosi pagrindines ingrediento funkcijas.
Baltymai: ieškok kolageno (Collagen), elastino (Elastin), keratino (Keratin), aminorūgščių – serino (Serine), treonino (Threonine), alanino (Alanine).

KALTOS INOVACIJOS?

Staigūs temperatūros pokyčiai ir patalpos, kuriose yra šildomas ir kondicionuojamas šaltas oras. Mūsų oda yra neigiamai veikiama tiek šalto oro lauke, tiek sauso oro viduje. Gerai žmogaus organizmo ir jo odos būklei palaikyti reikalinga 60% santykinė oro drėgmė, tuo tarpu radiatoriais šildomas oras namuose ar darbo patalpose gali pasiekti vos 20%. Na ir neveltui teigiama, kad svarbu drėkinti odą keliaujant lėktuvu, juk juose santykinė oro drėgmė gali pasiekia vos 10%.

Kaip išvengti?

  1. Namuose ir patalpose, kuriose praleidi daugiausia laiko, turėk HIGROMETRĄ! Šis prietaisas matuoja santykinę oro drėgmę, todėl jei ji nukrenta mažiau nei 60%, tokiose patalpose reiktų naudoti oro drėkintuvus. Jei pakyla daugiau nei 60%, tokias patalpas reiktų vėdinti.
  2. Pasirinkus teisingas drėkinamąsias kosmetikos priemones, jas tepti ant veido odos reikia apie 30 min. prieš einant į lauką.
  3. Per dieną tiesiog būtina išgerti reikiamą kiekį vandens. Tikimės, kad būtent tai dabar ir darai skaitydama naujienlaiškį!
  4. Nepatartina vaikščioti lauke esant itin stipriam vėjui, nes jis padeda garinti vandenį iš odos. Na, o jeigu visgi teks iškišti nosį siaučiant žvarbiam vėjui, patariame apsimuturiuoti šaliku ne tik savo kaklą, bet ir paslėpti bent jau savo smakrą ir žandukus. Ant kaktos užsimaukšlinti stilingą kepurę.

DAUGIAU ŠVELNUMO, MAŽIAU ARŠUMO

Venk aršių odos prausiklių ir šveitiklių naudojimo žiemos metu. Pastarieji nuo odos gali nuvalyti ne tik nešvarumus tačiau ir apsauginį lipidų sluoksnį, o juk lipidai yra vieni esminių komponentų, palaikančių odos barjero funkciją ir tinkamą odos drėgmės balansą. Taigi mieloji, kai ko Tau reikės atsisakyti ir kai ką turėsi prisijaukinti.

Kaip išvengti?

  1. Stenkis naudoti neputojančias valomąsias priemones, aliejinius prausiklius, pienelius.
  2. Atsisakyk šveičiančių kosmetikos priemonių, kempinių, šveičiančių šepečių, dirginančių rankšluosčių. Jei pastarųjų negali atsisakyti, odą šveisk kuo rečiau ir švelniau. Naudodama rankšluostį savo veido ir kūno odą glostyk labai švelniai, jokiu būdu jos netrink. Būk švelni pati sau!

ODOS SENĖJIMAS IR TAVO RANKOSE

Žinoma, kad senstanti oda sausėja. Prie to prisideda ir vaistų vartojimas, įvairios ligos ir, žinoma, netinkama mityba. Odos sausėjimą ir odos lipidų barjero mažėjimą gali sukelti ir per ilgas buvimas saulėje: UV spinduliuotės poveikis, nudegimai.

Kaip išvengti? 

  1. Stenkis mažinti buvimą saulėje, kuris prisideda prie odos senėjimo. Gal Tu ir mėgsti degintis, bet Tavo oda to tiesiog negali pakęsti.
  2. VISADA, net ir žiemos metu naudok apsauginius kremus nuo saulės, bent jau su minimalia 15 SPF apsauga. Pavojingi saulės spinduliai Tave persekioja ir žiemą.
  3. Subalansuok mitybą ir stenkis vartoti maistą, kuriame yra nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, tokių kaip Omega-3, Omega-6 bei odai reikalingų vitaminų (A, E, C, D, K, B grupės vitaminų). Juk ką dedi į vidų, tą pamatai ir išorėje.
  4. Pasirink tinkamas kosmetikos priemones bei procedūras. Perskaičius pirmuosius naujienlaiškio punktus, Tu jau žinai, ką rinktis. 
Pirkinių krepšelis
Į viršų